Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Matriarchat nie jest przeciwieństwem patriarchatu

Patriarchat stanowi podstawę naszego społeczeństwa i jest to ogromne utrudnienie, gdy chcemy w jakikolwiek sposób zanalizować go. I nie chodzi tutaj o ostracyzm społeczny, a swoje własne "oślepienie" oraz uprzedzenia - przecież każdy z nas w nim żyje i nie ma przed nim ucieczki.

Obrazek przedstawia osobę, której udało się uciec przed mizoginią
Na szczęście, gdy już uda nam się przekroczyć tę barierę wszystko staje się jasne. Posiadłyśmy dystans potrzebny do obiektywnego spojrzenia na sytuację.

Na przykład: w prostych słowach można udowodnić, że patriarchat jest w istocie systemem sztucznym, a nie naturalnym, jak próbują nam wmówić mężczyźni.

Najpierw jednak zdefiniujmy system sztuczny i naturalny:

Systemy naturalne nie potrzebują wykalkulowanych i celowych działań, aby konkretny stan utrzymać. System z tymi aktywnymi i przemyślanymi działaniami będzie systemem sztucznym, potrzebującym ciągłego nadzorowania i ciągłych starań. Takim systemem, tudzież środowiskiem jest, na przykład, miasto.

System naturalny nie jest więc lustrzanym odbiciem systemu sztucznego. Wystarczy zaniechać działań, by utworzył się "naturalny porządek rzeczy". Do naturalnych porządków rzeczy możemy zaliczyć powstanie gwiazdy, albo powstanie drzewa.

Jeżeli patriarchat byłby naturalną koleją rzeczy, to mężczyźni nie musieliby nic robić, by utrzymać się przy władzy. Jest jednak kompletnie na odwrót - może to stwierdzić chyba każda osoba, która chociaż trochę orientuje się na temat tego, co się dzieje na świecie. Wskazując jakie aspekty ogólnie pojętego życia kontrolują mężczyźni, odkryjemy jednocześnie rzeczy, w których kobiety mają naturalną przewagę nad mężczyznami.

Aby system patrylinearny (podstawa patriarchatu) miał jakikolwiek sens należy mieć pewność, że dzieci należą do danego mężczyzny. Ze względu na to, że nigdy nie można mieć takiej pewności, co jest uwarunkowane biologią, należy to prawdopodobieństwo zwiększyć (inaczej patriarchat rozpadłby się, a tego żaden facet nie chce - kto mu będzie prał obsrane gacie?). Skrajną formę kontroli nad kobietami stanowi zamknięcie w budynku i brak kontaktu z ludźmi - kobieta jest traktowana, jak własność mężczyzny. Dzięki temu zyskuje on pewność, że kobieta na pewno będzie matką jego dzieci, ponieważ nie będzie miała ona kontaktu z kimkolwiek innym, ewentualnie z innymi kobietami z haremu. Władza zostanie zachowana. To jednak wymaga odpowiedniego systemu prawnego, propagandy (kłamstw), manipulacji, perswazji... mężczyźni muszą ogromną energię wkładać w to, by utrzymać dominację. Dzisiejsze jęczenie o kryzysie męskości jest niczym innym, jak narzekanie na to, że faceci muszą się bardziej starać, by zmusić kobietę, do bycia ich niewolnicą. Już nie wystarczy groźba spalenia na stosie...

Ta podstawowa zasada, zasada kontrolowania seksualności kobiety, wymusiła wykształcenie innych zasad, które mają na celu "trzymanie kobiet na smyczy".

Mężczyźni nie mogą przestać kontrolować kobiet. Mężczyźni nie mogą przestać gwałcić nas, znęcać się, odbierać podstawowych praw, niszczyć jakichkolwiek objawów solidarności kobiet oraz swobody seksualnej.

Król zawsze będzie chciał mieć służących oraz podwładnych, ponieważ to dzięki nim jest królem - to dzięki nim może ciągle utwierdzać się w swojej wyższości. Mężczyzna zawsze będzie zainteresowany zachowaniem swoich przywilejów, więc będzie do tego potrzebował poniżania kobiet. Co jednak mogą zrobić kobiety, by się uwolnić i odnaleźć własną tożsamość, inną, nie narzuconą przez patriarchat?

1. Priorytet: kobiety.

Czytać dzieła napisane tylko przez kobiety. Oglądać dzieła sztuki stworzone tylko przez kobiety. Mężczyźni znani są z tego, że jak kobiety zaczynały być w czymś dobre, to po prostu "przejmowali" to i wmawiali, że to zawsze było "męskie", a kobiety się po prostu do tego nie nadają.
Nie rozmawiać, ani nie dyskutować z mężczyznami, albo przynajmniej jak najbardziej ograniczyć kontakt z nimi.
Rozdzielenie kobiet (przez co nie ufają sobie, a także są bardziej uzależnione od mężczyzn - jemu łatwiej zgwałcić i wykorzystać dziewczynę, która ma depresję i jest samotna, niż kobietę, która ma przyjaciółkę, która ją wspiera) oraz sprawienie, by wierzyły, że są pierwszym pokoleniem wariatek z fanaberią "równych praw", a wcześniej biernie godziły się na bycie rzeczą nie jest przypadkiem, a jednym z celowych działań mężczyzn.

2. Przestać szukać aprobaty mężczyzn.

On i tak nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Nie musisz się zadawać z kimś, kto traktuje kobiety, jak gówno.
Zresztą on i tak uważa Cie albo za żonę, albo za dziwkę, albo za którąś kategorię porno. Naprawdę chcesz się angażować w jakąkolwiek interakcję z tą osobą? Chcesz dyskutować z nią, przekonywać? Zapomnij. On i tak nie chce Cię zrozumieć.
Zauważyłam, że nawet cały polski nurt feminizmu polega na szukaniu aprobaty mężczyzn - dlatego feministki bardzo złagodziły swój przekaz ("My nie jesteśmy te złe feministki, tylko te dobre! Jeżeli kobieta robi to, czego oczekuje od niej patriarchat to dlatego, że to jej wybór, a nie dlatego, że nie ma innych opcji!!!"), tak by nie narazić się na agresję ze strony mężczyzn. Skutkiem tego jest to, że feminizm przestaje być skuteczny, ale jest to temat na inną notkę.

3. Przestać robić to, czego oczekuje od nas patriarchat.

Przestań się golić, malować, nosić szpilki. Wszystkie te rzeczy zabierają Ci czas, pieniądze, poczucie własnej wartości oraz ograniczają Twoje doświadczenie i radość życia. Nie wierzysz i myślisz, że przesadzam? A nie jest tak, że jak masz makijaż to musisz uważać, żeby się rozmazał, więc nie skupiasz się na tym, co jest dookoła? Nie dostrzegasz świata w pełni.

W szpilkach nie możesz swobodnie biec i skakać, a po całym dniu bolą Cię nogi, czyż nie? A golenie to strata czasu, w dodatku wyrastające włoski powodują takie swędzenie, że nie możesz w nocy zasnąć...

Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę, że wiele z tych rzeczy jest po prostu nie do zrobienia - są na przykład zawody, w których kobieta bez makijażu po prostu zostanie zwolniona. Jeżeli sceptycznie odnosicie się do tej listy, spróbujcie chociaż ograniczyć to, co możecie. Obserwujcie swoje reakcje. Badajcie. Kwestionujcie to, co robicie, trzeba pozostać czujnym. Mężczyźni ewoluują.

Są filmy, w których przedstawiane są społeczeństwa matriarchalne - wyglądają identycznie, jak patriarchalne, ale role są zamienione. Jednak nie ma żadnego racjonalnego powodu, dla którego kobiety miałyby dyskryminować mężczyzn, ponieważ kobiety maja naturalną przewagę nad mężczyznami. Nie potrzebują specjalnych praw sankcjonujących ich przywileje. Nie muszą stosować przemocy ani gróźb przemocy, by wymusić niższość mężczyzn. To mężczyźni, chcąc zachować dzisiejszy stan rzeczy muszą zniwelować to, co jest powodem ich naturalnej niższości. To dlatego mężczyźni są przeciwko równości i postrzegają ją, jako rządy kobiet.


Ostatnie komentarze

Popularne posty