Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Nowe szaty Krula

Etykiety:
On po prostu myśli 100% logicznie , a większość ludzi myśli emocjonalnie. I ludzie burzą się bo są zbyt głupi i nie rozumieją, cuż poradzić że 60% ludzi ma ponizej 99 IQ, no mówi się trudno. M. Lubek o JKM, YouTube

Boże, jakież te nowe szaty cesarza są piękne! Jaki wspaniały tren, jaki świetny krój. - Nikt nie chciał po sobie pokazać, że nic nie widzi, bo wtedy okazałoby się, że nie nadaje się do swojego urzędu albo że jest głupi. Hans Christian Andersen, Nowe szaty cesarza

Ludzie nie myślą logicznie, to czysta prawda. W pierwszym z cytatów zwolennik poglądów Korwina złamał pierwsze przykazanie logiki, próbując uzasadniać idee propagowane przez JKM za pomocą argumentu ad personam. Popełnił przy tym błąd merytoryczny, gdyż tak naprawdę zgodnie z rozkładem IQ około 50% ludzi ma iloraz inteligencji poniżej 100 punktów i 50% powyżej. Trudno też nie zauważyć błędu ortograficznego pierwszego stopnia (cóż). Cały jego komentarz jest skutkiem dysonansu poznawczego, którego istnienia interlokutor najwyraźniej świadomy nie był. W przypadku, gdy do naszej świadomości docierają treści sprzeczne, mózg idzie na skróty, zaczynamy odczuwać nieprzyjemne napięcie emocjonalne i próbujemy usunąć je, zwykle za pomocą mniej lub bardziej pozamerytorycznej argumentacji. Wszystko odbywa się bez udziału świadomości.

Zauważcie, że moje wytknięcie wszystkich potknięć przypadkowego, typowego rozmówcy z YouTube także stanowi próbę argumentacji ad hominem. Mam nadzieję, że bardziej subtelną i ukrytą w dodatku pod płaszczem odwoływania się do autorytetu, w tym przypadku naukowego żargonu (ad verecundian).

Większość rozmówców np. w mediach, wykorzystuje ogromną ilość podobnych zabiegów erystycznych. JKM jest w tym mistrzem. W swoich wypowiedziach często odwołuje się do słuchaczy ad auditorem, gra na emocjach ad populum niczym muzyczny wirtuoz, bez skrupułów wykorzystuje niewiedzę ludzi ad ignorantian i z lubością powołuje się na zdrowy rozsądek ad iudicium. To tylko garść z pakietu jego repertuaru. Skutek? Miejsce w europarlamencie.

Krul jednakże jest nagi. Do faktu tego z trudnością jest się przyznać, gdy raz tylko uzna się, że szaty jego retoryki są piękne. Liberalne idee okazują się ukrytym, antyfeministycznym konserwatyzmem.
8 komentarze:

Smutne jest to, że dzisiejsza scena polityczna budowana jest na emocjach. Nie ma już kulturalnych debat, dyskusji, tylko wykrzykiwanie swoich racji w jak najbardziej "kontrowersyjny" sposób.


Polu, cenna obserwacja.
Jeden z komentatorów polityki poważył się nawet na nazwę : POP-Polityka...
A czemu ?
Bo liczy się kto zrobi lepszą kampanię, kto bardziej dołoży przeciwnikom, kto się lepiej pokaże, kto zabłyśnie wśród swoich poddanych, bo nie oszukujmy się, że demokracja taka jaka jest ma coś w sobie z tych systemów autorytarnych i temu podobnych - aktualnie sami wybieramy sobie tego kto będzie nami rządził , czujecie jakie to głupie? Nie będzie dyskusji, tylko władza i tylko się zmienią kolesie na stołku.
I tak oni robią z ludźmi co chcą, wprowadzają podatki, ograniczenia, prawo przeciwko obywatelom - tak jak kościelny szariat w 21 wieku, a głosy ludzi i inicjatywy wrzucają jak ostatnio do niszczarki.


Oszalały tłum atakujący i molestujący seksualnie przypadkowe kobiety - takie drastyczne sceny zostały nagrane przez ludzi na placu Tahrir w Kairze. Wideo wyciekło do sieci i wywołało prawdziwą burzę. Wszystko przez to, że władze Egiptu wprowadziły kary za przestępstwa seksualne - informuje CNN.

Policja zatrzymała siedmiu mężczyzn, którzy napastowali kobiety. Dwie z poszkodowanych zdecydowały się złożyć wyjaśnienia obciążające mężczyzn. Cztery z pięciu ofiar seksualnych na placu wymagały pomocy lekarskiej. CNN nie udało się zlokalizować źródła materiału, ale obraz pasuje do zamieszek, które miały miejsce w niedzielę.

Nagranie dokumentuje jeden z co najmniej pięciu podobnych ataków rozszalałego tłumu na kobiety. Wideo wyciekło do sieci prawdopodobnie dzięki ludziom działającym w kampanii "Widziałem molestowanie", zajmującej się dokumentacją przemocy seksualnej.

Po opublikowaniu nagrania, w sieci zawrzało. Na władze spadła fala krytyki za to, że nie potrafią zapobiegać podobnym wydarzeniom.

- Molestowanie seksualne jest już społeczną epidemią. Ataki grup są skrajną formą tego aktu - powiedziała Noora Flinkman, działaczka organizacji walczących z przemocą seksualną. Jej zdaniem te bulwersujące wydarzenia były częścią zorganizowanej akcji politycznej wymierzonej w nowy egipski rząd.

W raporcie sporządzonym przez ONZ w 2013 roku stwierdzono, że 99,3 proc. z egipskich kobiet doświadczyło molestowania seksualnego, a ponad 82 proc. respondentek nie czuło się bezpiecznie chodząc po ulicach miasta.

Ataki pojawiły się po tym, gdy w Egipcie dokonano penalizacji molestowania seksualnego. Teraz przestępcom napadającym kobiety grozi do pięciu lat więzienia - czytamy na stronach CNN.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/egipt-seria-gwaltow-na-placu-tahrir-reakcja-na-nowe-prawo/54key


http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/licealistka-oskarzona-udusila-swojego-nowonarodzonego-synka/m9pyf

Gdyby była legalna aborcja i do tego łatwo dostępna, dziewczyna nie musiałaby się posuwać do morderstwa. Wpadka może się zdarzyć każdej, a na pomoc współwinowajcy nie warto liczyć, bo natychmiast znika - to jedna z najbardziej charakterystycznych cech samców - brak odpowiedzialności. I nikt nie powie ani jednego złego słowa o tym samcu, tylko wszyscy jeżdżą po biednej dziewczynie, która musiała się wiele wysłuchać od otoczenia w czasie ciąży, że "łatwa", że "dziwka". To społeczeństwo jest chore. Krzyczy przeciwko aborcji, a jak młoda dziewczyna zachodzi w ciążę, to nie dają jej żyć, a nie każda ma tak silną psychikę, by te wszystkie obelgi wytrzymać. Zarodek jest dla nich niepodważalną świętością, a człowiek śmieciem.
"Poszła na imprezę" - nie dziwię się. Ja też bym odreagowała to w taki sposób.


W tym wypadku to co zrobiła jest wytłumaczalne , w normalnym kraju zrobiłaby aborcję i nie musiałaby tego czynić.
Skoro katolskie państwo nie pozwoliło jej uczynić tego do czego ma prawo to powinno teraz się od niej odpieprzyć, chrzanione świętoszki.
Obrońcy życia k...
A na prawicy najgorsze szuje i męskie szmaty.
Współczuję tej dziewczynie, której i teraz się dostaje i ciężko było w czasie ciąży.
Tych samców co ją wyzywają powinni poddać takim bólom jak kobieta ma podczas ciąży .
Jak przeżyją cudem to chociaż zmądrzeją.
A jak nie, to będzie mniej o iluś tam prawaków i idiotów.


Zauważyłam, że to mężczyźni mają najwięcej do powiedzenia na temat aborcji. Musi być dla nich przyjemnie decydować o sprawach, które ich nigdy nie będą dotyczyć. Wystarczyłby prosty zabieg, a życie dziewczyny wyglądałoby inaczej. Ciekawe, gdzie podział się jej chłopak. Jak usłyszał o ciąży, to pewnie zerwał kontakt i wyprowadził się do innego miasta - tak oni robią.
Naprawdę jej współczuję. Dlaczego przekleństwo ciąży spoczywa na kobiecie? Jestem pewna, że gdyby mężczyźni rodzili dzieci, aborcja byłaby jak wizyta u dentysty, bo by dotyczyła bezpośrednio samców.


Bo jest patriarchalny system i mężczyźni chcą decydować o ciele kobiet, a to tak jakby kobiety chciały decydować o ciele mężczyzn, już ten motyw opisał pan Krzysztof.
Chłopak ?
Ten szmaciarz prawdopodobnie wcale nie okazał jej wsparcia, tylko "skorzystał i wykorzystał" i została sama ....


http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114757,16124715,Swiety_gwalt.html#TRrelSST


Prześlij komentarz


Ostatnie komentarze

Popularne posty