Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Pseudonaukowcy z niewiarygodne.pl: kobietom jest bliżej do małp niż mężczyznom

Etykiety:
Bezczelnie cytuję artykuł z portalu niewiarygodne.pl. Prawo Poego nie powinno obejmować tekstu tej wagi, ale ponieważ informację tą powielano na innych portalach, obawiam się, że nawet jeśli ktoś zrobił sobie żart, to i tak wielu uwierzyło. Założę się, że w większości uwierzyli w to mężczyźni. Sprawdzałem piętnaście razy, czy artykuł nie został opublikowany 1.04, ale nie. 

UWAGA!!! Jeżeli siedzisz na niezbyt stabilnym przedmiocie, to musisz wiedzieć, że dalsza lektura może sprawić, że łatwo spadniesz. Zostałaś ostrzeżona!O mentalnych różnicach pomiędzy kobietami a mężczyznami powstały już setki publikacji. Nie na darmo mówi się też, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Nikt chyba jednak dotąd nie sądził, że różnice pomiędzy przedstawicieli obojga płci sięgać mogą aż tak daleko. Zgodnie z wynikami najnowszych badań, kobiety są bardziej spokrewnione z małpami niż mężczyźni. W wyniku ewolucji, mężczyzna podlegał dalszym znaczącym zmianom, tymczasem kobiety pozostały bliskimi krewniaczkami szympansa zwyczajnego.
Można by się spierać, czy porównanie kobiet do szympansów jest komplementem, czy obelgą, biorąc pod uwagę fakt, że ci nasi bliscy krewni to całkiem inteligentne zwierzęta. Rozumiem jednak, że zamierzenie autora tekstu było inne, niż komplementowanie kogokolwiek innego, niż mężczyzn. Musiał co prawda wykazać się w tym przypadku ogromnym brakiem elementarnej wiedzy, co pewnie wysiłkiem było niemałym. Powstały więc setki publikacji, które wyolbrzymiają wrodzone różnice między płciami, a których autorzy (czasem nawet autorki) mieli podobne intencje i którzy w podobny sposób nadwyrężają konkluzje płynące z pewnych badań naukowych.

Jeszcze więcej publikacji powstało o braku psychologicznych różnic międzypłciowych.  Jeśliby dalej ciągnąć ten słynny aforyzm o Marsjanach i Wenusjankach należałoby powiedzieć, że kobiety są z Ziemi, a mężczyźni co najwyżej spadli z Księżyca. Nie, nikt nie sądził, że różnice mogą sięgać tak daleko a dziś sądzi tak tylko paru samców o szczególnie wysokim poziomie ignorancji. Najnowsze badania, o których mowa (Page, 2014), rzeczywiście badały chromosom Y, ale na tym ich powiązanie z "niewiarygodnym" tekstem się kończy. Nie, w wyniku ewolucji mężczyzna nie podlegał dalszym, znaczącym zmianom, na pewno nie w mniejszym stopniu, niż kobieta.
Wg badaczy oznacza to, że kobiety mają genetycznie o wiele więcej wspólnego z szympansami niż mężczyźni.
To akurat prawda z tym zastrzeżeniem, że autor zapomniał wstawić paru słów i zdanie powinno brzmieć:
Wg pseudobadaczy m. in. z niewiarygodne.pl oznacza to, że kobiety mają genetycznie o wiele więcej wspólnego z szympansami niż mężczyźni. 
To chyba na tyle. Cały tekst autor okrasił jeszcze odniesieniami do "prestiżowego magazynu Nature" oraz zapewnił o tym, że "naukowcy uspokajają", że to tak naprawdę nic takiego i takie tam.

Oczywiście o ile jeszcze próba interpretacji wyników badań naukowych tak dalece odbiegająca od rzeczywistych konkluzji wysuniętych przez cytowanych badaczy może wydawać się w najlepszych wypadku śmieszna (suchar) lub raczej żałosna, o tyle eskalacja nienawiści do kobiet przybiera formy znacznie tragiczniejsze. Spora dysproporcja w zarobkach to jedna sprawa. Gorszym przykładem jest strzelanina i masowy mord, którego dokonał sfrustrowany 22-letni samiec h. sapies, dosłownie na dniach. Z jego ręki zginęło siedem osób i jeszcze kilkanaście zostało rannych. Sprawca na szczęście nie żyje również, pozostawił po sobie manifest o objętości książki (sic!), w którym wylewa swoją nienawiść do kobiet, które nie chciały uprawiać z nim seksu na jego warunkach.

Tutaj miało być jeszcze podsumowanie, ale zupełnie wyleciało mi z głowy, co chciałem napisać...

Ostatnie komentarze

Popularne posty