Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Pseudonaukowcy z niewiarygodne.pl: kobietom jest bliżej do małp niż mężczyznom

Etykiety:
Bezczelnie cytuję artykuł z portalu niewiarygodne.pl. Prawo Poego nie powinno obejmować tekstu tej wagi, ale ponieważ informację tą powielano na innych portalach, obawiam się, że nawet jeśli ktoś zrobił sobie żart, to i tak wielu uwierzyło. Założę się, że w większości uwierzyli w to mężczyźni. Sprawdzałem piętnaście razy, czy artykuł nie został opublikowany 1.04, ale nie. 

UWAGA!!! Jeżeli siedzisz na niezbyt stabilnym przedmiocie, to musisz wiedzieć, że dalsza lektura może sprawić, że łatwo spadniesz. Zostałaś ostrzeżona!O mentalnych różnicach pomiędzy kobietami a mężczyznami powstały już setki publikacji. Nie na darmo mówi się też, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Nikt chyba jednak dotąd nie sądził, że różnice pomiędzy przedstawicieli obojga płci sięgać mogą aż tak daleko. Zgodnie z wynikami najnowszych badań, kobiety są bardziej spokrewnione z małpami niż mężczyźni. W wyniku ewolucji, mężczyzna podlegał dalszym znaczącym zmianom, tymczasem kobiety pozostały bliskimi krewniaczkami szympansa zwyczajnego.
Można by się spierać, czy porównanie kobiet do szympansów jest komplementem, czy obelgą, biorąc pod uwagę fakt, że ci nasi bliscy krewni to całkiem inteligentne zwierzęta. Rozumiem jednak, że zamierzenie autora tekstu było inne, niż komplementowanie kogokolwiek innego, niż mężczyzn. Musiał co prawda wykazać się w tym przypadku ogromnym brakiem elementarnej wiedzy, co pewnie wysiłkiem było niemałym. Powstały więc setki publikacji, które wyolbrzymiają wrodzone różnice między płciami, a których autorzy (czasem nawet autorki) mieli podobne intencje i którzy w podobny sposób nadwyrężają konkluzje płynące z pewnych badań naukowych.

Jeszcze więcej publikacji powstało o braku psychologicznych różnic międzypłciowych.  Jeśliby dalej ciągnąć ten słynny aforyzm o Marsjanach i Wenusjankach należałoby powiedzieć, że kobiety są z Ziemi, a mężczyźni co najwyżej spadli z Księżyca. Nie, nikt nie sądził, że różnice mogą sięgać tak daleko a dziś sądzi tak tylko paru samców o szczególnie wysokim poziomie ignorancji. Najnowsze badania, o których mowa (Page, 2014), rzeczywiście badały chromosom Y, ale na tym ich powiązanie z "niewiarygodnym" tekstem się kończy. Nie, w wyniku ewolucji mężczyzna nie podlegał dalszym, znaczącym zmianom, na pewno nie w mniejszym stopniu, niż kobieta.
Wg badaczy oznacza to, że kobiety mają genetycznie o wiele więcej wspólnego z szympansami niż mężczyźni.
To akurat prawda z tym zastrzeżeniem, że autor zapomniał wstawić paru słów i zdanie powinno brzmieć:
Wg pseudobadaczy m. in. z niewiarygodne.pl oznacza to, że kobiety mają genetycznie o wiele więcej wspólnego z szympansami niż mężczyźni. 
To chyba na tyle. Cały tekst autor okrasił jeszcze odniesieniami do "prestiżowego magazynu Nature" oraz zapewnił o tym, że "naukowcy uspokajają", że to tak naprawdę nic takiego i takie tam.

Oczywiście o ile jeszcze próba interpretacji wyników badań naukowych tak dalece odbiegająca od rzeczywistych konkluzji wysuniętych przez cytowanych badaczy może wydawać się w najlepszych wypadku śmieszna (suchar) lub raczej żałosna, o tyle eskalacja nienawiści do kobiet przybiera formy znacznie tragiczniejsze. Spora dysproporcja w zarobkach to jedna sprawa. Gorszym przykładem jest strzelanina i masowy mord, którego dokonał sfrustrowany 22-letni samiec h. sapies, dosłownie na dniach. Z jego ręki zginęło siedem osób i jeszcze kilkanaście zostało rannych. Sprawca na szczęście nie żyje również, pozostawił po sobie manifest o objętości książki (sic!), w którym wylewa swoją nienawiść do kobiet, które nie chciały uprawiać z nim seksu na jego warunkach.

Tutaj miało być jeszcze podsumowanie, ale zupełnie wyleciało mi z głowy, co chciałem napisać...
28 komentarze:

No popatrzcie, co za wypociny i zeszmaceni naukowcy z tego pseudoportaliku.
Jeżeli komuś bliżej do zwierząt, do chyba ewidentne komu - niektórym samcom.
Argumenty ?
A proszę bardzo:
- proste potrzeby (jeść, pić, uprawiać sex)
- prostactwo, brak kultury, nie zależy im na wyglądzie
- brak odczuwania, emocji, empatii
- agresja , chęć do bitki i tworzenie wojen, (bo się wielkim samcom nudziło i chcieli coś przeżyć)
- okrucieństwo


Paweł, to trochę niesprawiedliwe w stosunku do zwierząt. Zwierzęta nigdy nie krzywdzą dla przyjemności, ale po to, by zjeść, obronić się lub przy walce o terytorium czy samicę. Poza tym te bardziej inteligentne odczuwają wyższe emocje, np.: psy, delfiny. Mężczyźni są o wiele gorsi.


Poza tym dodam, że to mężczyźni są cali owłosieni, więc to im bliżej do małp :D


Racja, Pola, moje porównanie mogło jedynie obrazić zwierzęta, które jak widać nie są dobrym punktem odniesienia do tego jak źli potrafią być mężczyźni.
To nawet ciężko do czegoś porównać, mężczyźni są gorsi i od zwierząt.
Miałem na myśli tylko odniesienie do prostoty potrzeb itd.


Zarośnięte gorzej niż tarzan. Obrzydliwe, to naprawdę fuj, i jeszcze się tym chwalą , jakie to z nich "tarzany" nie są :D
Małpy przynajmniej się tym nie chwalą, albo jaką to mają "klatę" hahaha, żeby podreperować sobie ego..


Ale sobie ładny avatar zrobiłeś, białe lilie-najlepsze kwiaty 4ever :D
Widzieliście ten film? Pewnie tak, na faktach o podobnym oszołomie, co mial pretensje do kobiet http://www.filmweb.pl/film/Politechnika-2009-478616 podobno chciał mieć dziewczynę ale żadna go nie lubiła, żal... to menski bochatyr http://www.avoiceformen.com/feminism/feminist-lies-feminism/marc-lepine-is-a-feminist-hero/


Dziękuję Severa, co racja to racja, wyjątkowe i piękne kwiaty, choć jak wiemy zostały skalane pewną symboliką przez kulturę patriarchatu.
Wracając do tematu...
Z tego 22 latka to naprawdę taki US-Breivik można powiedzieć, nawet swój chory manifest zostawił, takie "dzieła" powinny mieć status jak książki zbrodniczych systemów, dlaczego np. Mein Kampf A.H. zakazują, a coś takiego pewnie będzie krążyć po sieci i dla pewnych grup samców o których pisali już jako o "Ruchu praw męszczyzn" będzie to bohater...
Właśnie, te chore podejście "bo mi się należy" i takie przekonanie "dlaczego mnie nie chcą, przecież jestem taki "(tu wpisać komplement, jaki mógł sobie użyć takowy samiec)"", to pewnie ich wina"
Kompletny egoizm, narcyzm, zapatrzenie we własne ja i swoje potrzeby, zero człowieczeństwa.
Przecież to normalne, że kobiecie może podobać się lub nie podobać gość X (tak go nazwijmy), jest wolnym człowiekiem, skończyły się czasy przymusowych związków, (przynajmniej w cywilizowanych realiach, pomińmy kraje dzikie, pełne mizoginicznych zwyczajów) on powinien to uszanować. (Zresztą dziwne by było jakby taki frustrat z narcystycznym podejściem komuś się podobał).
Ale nie , dla takich samców to za trudne, nawet tak proste zasady, muszą zaspokoić swoje popędy za wszelkę cenę, a jeśli zostaną odrzuceni to zaraz winią kobiety, wyzywają albo w skrajnych przypadkach robią to co Ci mordercy.
Szkoda tylko niewinnych ofiar, w obu tych przypadkach i tym z filmu, o którym pisze Severa i tym co w artykule, jak widać za samo bycie kobietą zginęły...
W ogóle nie powinni w otoczenie kobiet wpuszczać takich typów, zamknąć ich na jakiejś pustyni, pod obserwacją, gdzie nie ma nic, ani zwierząt, ani roślin ani pokarmu, sami niech się powybijają (a na pewno by zaczęli się ze sobą kłócić, ta cała agresja musi gdzieś ujść) i dać jakieś bronie i sami zrobią dobry uczynek dla społeczeństwa i normalni ludzie będą bezpieczni i nie będzie problemu...


Ten komentarz został usunięty przez autora.

Zauważyłam, że spora część mężczyzn w Polsce, ilekroć usłyszy jakiekolwiek hasełko dyskryminujące kobiety, to się cieszy jak do sera. Mizoginia taaka typowa.
A ten koleś od samobójstwa.. nawet nie będę komentować. Dobrze laski wyczuły, co to za typ.
Swoją drogą... JKM wygrał trochę miejsc w Parlamencie :O. Świat się kończy.


A niech wygrywa i tak nic nie zrobi.


Vari, a korwiniści cieszą się jak myszy do sera, zobaczysz przyjdą wybory w Polsce za rok (bo są i na Prezydenta i do Sejmu i Senatu jak się nie mylę), to jak napisałem w komentarzu na fejsbuku, pozwolicie, że zacytuję ;
"Smutne to, ale pocieszający jest fakt, że podobno w takich wyborach "ekstrema" (nie mylić z eksrementami, choć tu pasuje :D) podobno mogą się popisać i zyskują takie dziwne wyniki, więc niech się "krul i błazen" nie cieszy, w naszych wyborach nie powącha 5%, teraz frekwencja 23%, wiec jego "kuce" sie zmobilizowali, jak będzie normalna 40-50% jak zwykle, to poleci jak ścieki do kanalizacji jego KNP . Miłego dnia mimo tak złych wiadomości :)"


Prawda jest taka, że w pewnym wieku człowiek zaczyna zauważać, że pewne sytuacje wynikają z jego własnej inicjatywy, a nie z zewnątrz. To się nazywa dojrzałość. Jeśli żadna go nie chciała, to powinien zajrzeć w głąb siebie, znaleźć powody i zrobić wszystko, by się zmienić pod tym względem. Ale nie, to za trudne, lepiej się użalać i zabijać....

A ten Korwin - zastanawiam się jak to możliwe, że taki stary człowiek ma tak niedojrzałe poglądy...Przecież mówienie np. o Hitlerze nikogo nie przekona, bo co ma Hitler do Polski w XXI wieku?


Trudno nie zgodzić się z przedmówczynią.
Jeżeli nie chce nas, więcej już niż jedna osoba, nie chce nikt, to warto, , mówię tu jako mężczyzna, bo nie mogę wypowiedzieć się na temat kobiet, bo to by było niesprawiedliwe, gdyż najlepiej same kobiety wiedzą na swój temat jak to jest u nich, popatrzeć w głąb. Zresztą często mężczyźni nie potrafią docenić niezwykłych kobiet i to że nikt się nimi nie interesuje, to nie znaczy, że coś z nimi jest nie tak, coś nie tak to jest z tymi samcami, naoglądaja się filmów p...o i nie chcą relacji z kobietą, tylko obiektu, który spełni ich proste pragnienia.
I jeżeli chce się ten stan zmienić to tak, trzeba zacząć od siebie, zobaczyć co jest w nas nie tak, można też żyć samotnie, to też jakaś metoda na życie - nic nie zmieniasz i żyjesz, na samotność się nie umiera, to nie choroba :)
Więc zamiast dręczyć biedne kobiety i się użalać, to warto rozwijać swoje pasje, robić coś dobrego dla innych, dla natury, walczyć o ważne sprawy, a nie tam jak jakiś egoista "JA NIE MAM DZIEWCZYNY" o matko, może zaraz na to jeszcze umrzesz, szybko dawaj po lekarza, pacjent kipnie :DTen człowiek, bo tak go nazwijmy, to człowiek poprzedniej epoki, on został w tamtych czasach, kiedy to być może działało, jest bardzo zacofany i jego już nic nie zmieni, szkoda, że wpływa na umysły młodych i zaraża ich swoją pokrętną i zgubną ideologią pełną wszelkich fobii , mizoginii.


Ze strony Nadal się sprzeciwiam (via Facebook), coś na pocieszenie :
Korwin 2010 - 417 tys głosów - 2,5%
Korwin 2014 - 490 tys głosów - 7%
Na dowód moich poprzednich słów :)


dzisiaj google przypomina kolejną uczoną, tym razem Rachel Carson. szkoda, że male-oriented podręcznikom jeszcze wiele brakuje. np. o DDT co prawda się wspomina, ale kto by tam napisał dzięki komu uznano jego szkodliwość i zakończono używanie. a już nawet nie mówię o innych jej osiągnięciach...


Kolejna akcja na rzecz bitych menszczysn. "40% of domestic violence is suffered by men" - szkoda, że nie piszą, z czyjej ręki... xD http://www.youtube.com/watch?v=u3PgH86OyEM


Poczytajcie, to dopiero bydlak , ukrzywdził ją na całe życie : http://kobieta.onet.pl/uroda/twarz-i-cialo/katie-piper-kiedy-spogladam-w-lustro-widze-kogos-kto-przetrwal/k0qy1


A u mnie na blogu coś o Lilith :)
http://lastsignofthewinter.blogspot.com/2014/05/patriarchalny-sposob-ukazywania-kobiety.html


chciałam wstawić coś o tych nawiedzonych doktorkach co to tabletek antykoncepcyjnych nie chcą przepisywać ale znalazłam taki obrazek i nie mogłam sie opanować http://www.wiocha.pl/1114569,Kompleksowe-leczenie-po-reformie


Severa, rzeczywiście to pokazuje jak zacofanym jesteśmy krajem i poddanym watykańskiej mafii, żeby lekarze nad etykę zawodową i normalną wiedzę medyczną przekładali wydumane bajki Azjatyckich pastuszków. Czym to się różni od krajów arabskich...


Tutaj lista lekarzy, którzy podpisali katolicką lojalkę :
http://przeswietl.pl/page/lekarze/


Jurka Urbana chcą ukarać, popatrzcie w jakiej ciemnocie tkwimy, Polska jako jedyne państwo w Europie karze za "obrazę uczuć religijnych" :
http://wyborcza.pl/1,75248,16059567,Gdzie__oprocz_Polski__karze_sie_jeszcze_za_obraze.html


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/maz-ukamienowanej-kobiety-dla-niej-zabilem-swoja-pierwsza-zone,434185.html


http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1356&wid=15093245

To się nazywa katolicka obrona życia, kobieta zmarła , ale co tam, "świętość nienarodzonego " ważniejsza dla tych pro=life morderców...


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Europosel-Korwin-Mikkego-bicie-zony-Niejednej-na-pewno-by-pomoglo-zejsc-na-ziemie,wid,16647186,wiadomosc.html


Wiem o tym , Nihil, to straszne, że ktoś tak mówi, to jego powinni obić, może by zszedł na ziemię, a nie on na kobiety rękę chce podnieść, cham jeden.


Nagrodzony przez Lecha Kaczyńskiego despota i tyran więzi własne córki ;
http://wyborcza.pl/1,75477,16106196,Saudyjskie_krolewny__ojciec_nas_wiezi__ratujcie_.html


Prześlij komentarz


Ostatnie komentarze

Popularne posty