Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Ofiary, które się o to proszą

Etykiety: ,
Jednym z wyraźnych elementów kultury gwałtu, których wielu ludzi wciąż uparcie nie chce dostrzec, jest mitologia zgwałceń. Kultura wspiera niektóre dziwne przekonania dotyczące ofiar zgwałceń, pozwalając ludziom w mniejszym czy większym stopniu przenieść część winy za gwałt na ofiarę. Jednocześnie wina sprawcy jest umniejszana.

O ile jednak w przypadku zgwałceń wiara w przytaczane mity wydaje się niektórym być czymś normalnym, o tyle gdy mówimy o ofiarach innych zbrodni, głupota tych stwierdzeń ujawnia się w całej okazałości.

W zeszłym roku jedna z ofiar gwałtów dokonała aktu zemsty na sprawcy. Podpaliła go. Internauci zaatakowali gwałciciela, używając tych samych argumentów, jakie kultura gwałtu wykorzystuje do obwiniania ofiar:

W ten sam sposób można by mówić np. o ofierze kradzieży, czy pobicia. Efekt jest ten sam - podobne głosy wydają się być wtedy absurdalne. 

Ofiara gwałtu zemściła się na sprawcy podpalając go.

  1. No cóż, pewnie prosił się o to, nosząc łatwopalne ciuchy.
  2. Jeśli nie chciał być popalony, powinien siedzieć w domu.
  3. Pewnie pił w ten dzień, wiadomo, że alkohol jest łatwopalny.
  4. Przecież wiadomo, że męskie ciało ma mechanizmy, które uniemożliwiają podpalenie, gdy tego nie chce. 
  5. Dlaczego nie padł na podłogę i się nie tarzał gdy płonął? Powinien tak zrobić. Musiał nieświadomie pragnąć tego ognia. 
  6. Gdybyście przeczytali dokładnie artykuł, wiedzielibyście, że gościu bawił się wcześniej zapalniczką. Założę się, że sam się popalił i skłamał, że ona to zrobiła. To typowe.
  7. Powinien się zrelaksować i cieszyć tym ogniem. Trochę napalonego przytulania nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
  8. Trzeba zacząć edukować ludzi o ubraniach ognioodpornych. Każdy powinien nosić gaśnicę dla własnego bezpieczeństwa.

Ostatnie komentarze

Popularne posty