Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Kobiety są z Ziemi, a mężczyźni co najwyżej spadli z Księżyca

Etykiety:
Wspominałem niedawno o pewnym norweskim komiku, który próbując swoich sił w produkcji filmów dokumentalnych, próbuje zdyskredytować ideę propagowania hipotezy gender. Szło mu marnie, nawet biorąc pod uwagę fakt, że przez niektórych komentujących został uznany za wiarygodnego, bo ukończył studia socjologiczne. Niestety - większość ludzi kupi jego gadkę.Ale my nie o tym. We wspomnianym filmie dokumentalnym kilku badaczy stwierdza, że współczesna nauka wykluczyła możliwość, aby psychologiczne różnice między-płciowe miały charakter wrodzony. Mimo to nie potrafili zacytować konkretnych badań, co autor dokumentu ad ignorantiam uznał za jeden z dowodów na potwierdzenie własnej, przeciwnej tezy. 

Jak to jest z tymi badaniami? Czy takowe istnieją? Otóż istnieją i to całkiem poważne. Największy z dotychczasowych przeglądów dostępnych meta-analiz opublikowany został w najnowszym, 65. wydaniu Annual Review of Psychology. Tą monumentalną pracę przeprowadziła po raz kolejny pani profesor Janet Hyde, autorka The Gender Similarities Hypothesis. Niestety żaden z Wikipedystów, mimo sporych osiągnięć tej pani, nie uznał jej za wartą opisania. Artykuł Gender Similarities and Differences obejmuje chyba wszystkie duże badania dotyczące różnic międzypłciowych w obszarze psychologii, jakie przeprowadziła ludzkość. 

Co wynika z badań tej pani?
  1. Znaczące różnice między płciami prawie nie istnieją - szczególnie tam, gdzie chętnie widziałyby je stereotypy. 
  2. Mężczyźni wyraźnie chętniej podejmują się zachowań, które w wykonaniu pań narażałyby je na ostracyzm - mówiąc w skrócie, mężczyźni są łatwiejsi od kobiet. [1]
  3. Mężczyźni są silniejsi od kobiet.
  4. Mężczyźni są nieco bardziej agresywni od kobiet. Właściwie cały ten blog jest wynikiem tego faktu. 
  5. Ponieważ różnice zmieniają się w czasie oraz przestrzeni, prawie na pewno mają charakter kulturowy.
9 komentarze:

Ciekawi mnie jeszcze, czy jest jakaś korelacja dotycząca zachowań autodestrukcyjnych, bo nawet gołym okiem widać, że to mężczyźni w swojej głupocie i brawurze bardzo często podejmują działania kończące się ich uzależnieniem, kalectwem, czy bezdomnością.

Z własnych badań, jeszcze z okresu pisania pracy inżynierskiej, w wynikach ankiety na temat chińskich telefonów komórkowych zaobserwowałem bardzo, ale to bardzo wyraźną tendencję mężczyzn do polegania na stereotypach i przyznawaniu najniższych not jakościowych tymże telefonom, bez żadnej wiedzy na ich temat (ci, którzy sami kiedyś posiadali taki telefon lub też znali kogoś, kto posiadał, zazwyczaj wystawiali dużo wyższe oceny). U kobiet w ogóle nie stwierdziłem tak stereotypowego postrzegania, jeszcze rzadziej znały się na tych telefonach, ale wystawiały najbardziej neutralne oceny 5-6 (w skali 1-10). Poniekąd może to być powód, dla którego religie, tworzone przecież przez mężczyzn, są takie ciemne, zacofane i ksenofobiczne.

Inna wyraźna różnica była w zakresie cenowym, w jakim kobiety i mężczyźni kupują telefony. Tutaj odpowiedzi mężczyzn rozłożyły się na krańcach przyjętej kafeterii cenowej, natomiast kobiet dominowały w telefonach średnio-tanich. To chyba można podciągnąć pod brawurowe zachowania, bo rzeczywiście znam ludzi, tzn. mężczyzn, z telefonami za 1500-2500zł, których ledwo stać na chleb. Mój promotor miał natomiast znajomego, który całe oszczędności wydał na drogie BMW, jednak praktycznie nim nie jeździł, bo nie stać go było na paliwo i wizyty w ASO, gdzie sama diagnostyka na komputerze kosztować może kilka tysięcy, bo rachunek nalicza się od godzin przestanych w warsztacie. :P

Cóż, mężczyźni do idioci.


Te różnice przy ryzykownych zachowaniach są widoczne, ale tylko przy niektórych. Szczególnie ryzykowne zachowania seksualne się wybijają. Mężczyźni też szczególnie za młodu podejmują się ryzyka, potem różnica stopniowo się zaciera. Wiadomo też, że średnie różnice są coraz mniejsze z czasem, co niektórzy pewnie uznają za upadek cywilizacji.

http://psycnet.apa.org/journals/bul/137/1/97/
http://psycnet.apa.org/journals/bul/125/3/367/


http://i60.tinypic.com/k0sjt0.jpg

Dobrze, że przynajmniej komuniści się z tym ścierwem nie pierdolą. W zasranej polsce pewnie skończyłoby się na zawiasach.


Publiczne egzekucje handlarzy - szacun. O.O


Zauważyliście, jak często prawicowe spierdoliny używają argumentu przeciw feministkom w stylu "powinnyście się cieszyć, że macie w ogóle jakieś prawa, bo gdzieś tam byłybyście w oborze ze świniami trzymane i ruchane przez pół wioski"? Zauważyliście przy okazji, jak często spierdoliny wypowiadające te farmazony jednocześnie narzekają na rząd Tuska, niskie pensje, media w rękach lewaków itd.? Pozostaje im tylko powiedzieć, by przymknęli dupy i całowali Tuska po rękach, że nie zapierdalają w kopalniach uranu za kromkę chleba i w ogóle mogą wyrazić jakąkolwiek krytykę, bo gdzieś tam coś tam. XD


"Zauważyliście, jak często prawicowe spierdoliny używają argumentu przeciw feministkom w stylu "powinnyście się cieszyć, że macie w ogóle jakieś prawa, bo gdzieś tam byłybyście w oborze ze świniami trzymane i ruchane przez pół wioski"?"
Zauważyłam, i często mnie ta "argumentacja" na zasadzie "bo ktoś ma gorzej" śmieszyła...
"Zauważyliście przy okazji, jak często spierdoliny wypowiadające te farmazony jednocześnie narzekają na rząd Tuska, niskie pensje, media w rękach lewaków itd.?"
Oni, według swojej logiki, mogą bo po prostu mężczyźni są ludźmi (w przeciwieństwie do kobiet) i mają swoje prawa a także możliwości i zrozumienie aby o nie walczyć. Kobiety, jak wiadomo, nie, więc niech w ogóle się cieszą że mogą wyjść z domu bez smyczy.


Z serii "czy zauważyliście, że..." dodałbym jeszcze:
1. Menszyczyszn naśmiewających się z "puszczalskich" kobiet na przykład w taki sposób: http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201312/1386774343_w1hksz_600.jpg jednocześnie popierających bezmyślne dziecioróbstwo ku chwale narodu i białej rasy? Nie słyszałem, by jakikolwiek penis był większy niż noworol, toteż w praktyce ich durne żarty dotyczą rozpłodowych macior, które biorą sobie za partnerki. Stu szczodrze obdarzonych przez naturę murzynów nie zrobi z pochwą tego, co zrobi jeden poród, ale jak widać dla niektórych prawa fizyki zależą od moralności, oczywiście chrześcijańskiej. xD

2. Proliferskich antysemitów stosujących argumentację dosłownie brzmiącą tak: "a co, jeśli usuwany płód zostałby drugim Einsteinem?". Cóż, szkoda tylko, że w ich idealnym świecie Einstein z całą rodzinką skończyliby w komorach gazowych. Xd

Guwnologika menska, jak zawsze wprawia w konsternację.


A jeszcze jedno: zauważyliście, że ci co mają obiekcje wobec homoseksualistów w sejmie ze względu na ich niski odsetek w społeczeństwie, jednocześnie nie widzą problemu w znacznej nadreprezentacji mężczyzn w tymże? Przecież polskie społeczeństwo zawiera więcej kobiet niż mężczyzn, idąc tym tropem myślenia to nie tylko homoseksualiści powinni opuścić parlament, ale większość mężczyzn.


"Mężczyźni wyraźnie chętniej podejmują się zachowań, które w wykonaniu pań narażałyby je na ostracyzm - mówiąc w skrócie, mężczyźni są łatwiejsi od kobiet. [1]"
To prawda, ile wyzwisk padnie na kobiet żyjące w sposób wyzwolony od norm i konserwatywnego ograniczenia podkościółkowych hipokrytów.
Hipokrytów ? Bo sami nawet nie spełniają tego co sobie założą, ale już z pyskiem lecą.
Łatwiejsi ?
Prawda, ile facetów potem się tłumaczy "nie chciałem, kocham tylko Ciebie, to nic nie znaczyło".
Ilu z nich przysięga przed "ołtarzem" i bóstwem, a za jakiś czas idzie za dziewczyną młodą i subiektywnie ładniejszą...
Na te całe małżeństwa uważać trzeba w ogóle, trafi dziewczyna na takiego faceta a potem "do śmierci udręka"...
.


Prześlij komentarz


Ostatnie komentarze

Popularne posty