Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Zostań swoim wrogiem

07:32
Zanim przejdę do sedna, proponuję proste ćwiczenie umysłowe. Wyobraź sobie swojego największego wroga lub osobę, której szczerze nienawidzisz. Może to być ktokolwiek, Adolf Hitler, dr Mengele, sąsiad, denerwujący znajomy - ktokolwiek przyjdzie Ci na myśl. Jeden warunek - musisz go naprawdę szczerze nienawidzić, najlepiej, jak będziesz nim gardzić. 
Read On

Deklaracja Praw Człowieka okiem religianta

11:10
Wszystkie objawienia są niczym innym, jak tylko palcem wskazującym na księżyc. Tu na Wschodzie mówimy: „Kiedy mędrzec wskazuje księżyc, idioci patrzą na palec”. Jean Guitton, bardzo pobożny i ortodoksyjny pisarz francuski, dodaje do tego przerażający komentarz: „Często używamy tego palca, by wyłupać oczy”. Anthony de Mello et al.
Read On

Feminizmowi mówię: NIE

12:26
You're all a bunch of feminists, and I hate feminists! (Jesteście wszystkie kupą feministek, nienawidzę feministek!) Marc Lépine, sprawca masowego mordu z grudnia 1989 roku, zastrzelił 14 kobiet
Read On

Równość okiem religianta - islam

12:54
Mężczyźni nie są tacy sami, jak kobiety. Mają swoje specyficzne cechy i właściwości. Kobiety nie są równe mężczyznom. Ale też mężczyźni nie są równi kobietom. Islam widzi ich role nie jako rywalizujące, lecz dopełniające się. Kobiety i mężczyźni mają określone funkcje i obowiązki, zgodne ze swoją istotą i konstytucją. 

A w nim mąż albo ojciec odgrywa rolę imama, zgodnie z patriarchalną naturą islamu. Na jego barkach spoczywa religijna odpowiedzialność za rodzinę. W rodzinie to ojciec podtrzymuje zasady religijne, a jego władza jest symbolem władzy Boga w świecie. Mężowi należy się w rodzinie szacunek dlatego, że odgrywa w niej rolę kapłańską. Seyyeda Hossein Nasra
Read On

Równość okiem religianta - chrześcijaństwo

10:43
By oszczędzić ludzkości kolejnych konwulsji, musimy jasno i stanowczo powiedzieć naszym kobietom, starcom i dzieciom: My tu rządzimy! Żadnych eksperymentów! Żadnego „współdecydowania” w rodzinie! (...) Panowie! Zachowujmy się odważnie, po męsku!  

Dlaczego chłopaki są w szkole, w telewizji – i zapewne dziś już i w domach (bo rodzice byli indoktrynowani i w szkole i w telewizji...) – zamiast szacunku dla kobiet, zamiast normalnego u chłopców odruchu opiekuńczości w stosunku do dziewcząt – uczone zasady „równouprawnienia”? Jak „równouprawnienie” – to i dziewczynce można przywalić fangę w nos... 

Kobieta przesiąka poglądami człowieka, z którym sypia. Ostatecznie (Natura czy Bóg – nie będziemy się spierać) nie po to tak skonstruował mężczyzn, by setki tysięcy plemników się marnowały; wnikają one w ciało kobiety i przerabiają ją na obraz i podobieństwo mężczyzny, do którego ona należy.
Janusz Korwin-Mikke
Read On

Zaślepiony apologeta

09:26
I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie! Koran 4,34. 

Kobiety są dla was jak pola uprawne. Przychodźcie więc na wasze pola, kiedy przyjdzie wam ochota. Czyńcie dobro i miejcie bojaźń przed Bogiem. 

Read On

Bóg jest tyranem

13:18
UWAGA!!! Wpis zawiera szczególnie brutalne opisy przemocy wobec kobiet, także seksualnej, dlatego odradzam czytać osobom o słabych nerwach.

Read On

Czy kobiety są mądrzejsze od mężczyzn?

11:33
Wszystkie przeprowadzone metaanalizy i większość przeprowadzonych badań pokazuje, że średnie IQ mężczyzn jest o 3-5 punktów wyższe, niż średnie IQ kobiet. W 2012 roku James Flynn pokazał, że wcale nie musi to oznaczać, że w rzeczywistości kobiety są głupsze od mężczyzn, jak niektórzy by chcieli

Jak pokazały moje ostatnie zmagania z Wikipedią w artykułach "kobieta", "hipoteza o wyższości mężczyzn" i "zjawisko Matyldy", nie wszyscy rozumieją, na czym polegały badania, jakie przeprowadził Flynn i do jakich wniosków doszedł. Spieszę z wyjaśnieniem. 

Read On

Dlaczego Bóg nienawidzi kobiet? 2

12:13
UWAGA!!! Wpis zawiera szczególnie brutalne opisy przemocy wobec kobiet, także seksualnej, dlatego odradzam czytać osobom o słabych nerwach.


Read On

Skutki kolonializmu

01:33
Pierwsi podróżnicy dokonujący penetracji czarnej Afryki byli zdumieni wspaniałością i doskonałością organizacji murzyńskiego imperium. Istniały tam wielkie miasta, nauka i szkolnictwo, dobrze rozwinięta administracja i panował znaczny dobrobyt. Desmond Morris "Ludzkie zoo"

Read On

Dlaczego Bóg nienawidzi kobiet? 1

13:00
UWAGA!!! Wpis zawiera szczególnie brutalne opisy przemocy wobec kobiet, także seksualnej, dlatego odradzam czytać osobom o słabych nerwach.

Treść niniejszego wpisu i kolejnych z tej serii powstała na podstawie książki Dlaczego Bóg nienawidzi kobiet? autorstwa Ophelii Benson i Jeremyego Stangroom.

Szczególne podziękowania należą się jednej z czytelniczek, która słusznie wskazała tę pozycję jako wartą uwagi.

Read On

Jak wyglądało wyzwolenie kobiet w czasach współczesnych?

04:58
Nienawidzę demokracji, ponieważ kocham wolność. Johann Jakob Bachofen

Read On

Hipoteza o wyższości mężczyzn

10:54
W historii Zachodu i Bliskiego Wschodu przewijają się nieustannie trzy przekonania, nadające tory i wpływające na postrzeganie świata:
  1. Między kobietami i mężczyznami występują zasadnicze różnice psychologiczne i seksualne.
  2. Mężczyźni są lepsi i zdolniejsi od kobiet.
  3. Przewaga mężczyzn jest "naturalna" i wrodzona.
Naturalność rzekomej przewagi mężczyzn ma oczywiście podłoże religijne, co udowodniłem wieloma wcześniejszymi wpisami. Głównie męscy wyznawcy chrześcijaństwa czy Mahometa dumnie twierdzą, jakoby kobiety były gorszą częścią ludzkości, bo bóg stworzył je takimi. 

Dziś część naukowców nieświadomie przejęła to przekonanie, zastępując "naturalność" religijną, czy kreacjonistyczną naturalnością biologiczną lub ewolucyjną. Jednakże badania nad mózgiem pokazują, że zarówno u kobiet jak i u mężczyzn mózg jest na tyle plastyczny, że wrodzone predyspozycje mają znaczenie co najwyżej marginalne. Mężczyźni nie rodzą się lepszymi, to kultura narzuca im błędne przekonanie, że są lepsi.

Niewątpliwie takie przekonanie miało duże znaczenie w przeszłości, w mrocznym średniowieczu, czy jednak dzisiaj także daje swój wyraz? Niech odpowiedzią na to pytanie będzie moje zmaganie z polską Wikipedią. 

Kilka dni temu rozpocząłem na Wikipedii reedycję hasła kobieta, co jak przypuszczałem będzie wiązać się z przykrymi konsekwencjami ze strony mężczyzn. Sam jestem mężczyzną i zdaję sobie sprawę z faktu, że gdyby podobny blog jak ten pisała kobieta, spotkałyby ją gromy z jasnego nieba, zostałaby nazwana "głupią feministką" i zignorowana. 

Można by się kłócić, czy hasło "kobieta" i "mężczyzna" powinno w ogóle znaleźć się w encyklopedii. Naukowcy doszli jakiś czas temu do konsensusu, że różnice intelektualne między płciami wynikają co najwyżej z efektu Matyldy. Gdyby nie istniał stereotyp kobiety i gdyby mężczyźni nie odsuwali ich od nauki, różnice nie pojawiałyby się. Mimo to co jakiś czas pojawia się badanie, które dyskredytuje kobiety twierdząc, że mężczyzna osiągnął przewagę w takim, a takim zadaniu lub ma IQ wyższe o 3 punkty.

Różnice te tłumaczone były na polskiej Wikipedii psychologią ewolucyjną, nauką co najmniej wątpliwą. W jej świetle prehistoryczne kobiety zbierały jagody, a mężczyźni polowali, co nie jest prawdą. Wikipedia tłumaczyła też rzekomą wyższą inteligencję mężczyzn większym współczynnikiem encefalizacji, co jednak podważa wielu naukowców, gdyż dymorfizm płciowy utrudnia jego prawidłowe porównanie dla obu płci.

Tak oto dokonałem edycji artykułu, powołując się na najnowsze badania Jamesa Flynna wg których nowoczesne kobiety są o jeden punkt w skali IQ inteligentniejsze niż mężczyźni. Tak jak się spodziewałem, moja edycja wraz ze źródłem została prawie natychmiast usunięta, właściwie bez żadnego uzasadnienia przez użytkownika Wiggles007, najwyraźniej szczycącego się z faktu bycia ludzkim samcem, bo jest to główna rzecz, jaką oznajmia na swojej stronie w Wikipedii. Znalazł on w sieci kilka artykułów naukowych, z których część wskazuje na przewagę mężczyzn, inne nie. Tak oto przekonanie o wyższości nakazało mu usunąć niewygodne źródło informacji.

Napisałem bardzo grzecznie do owego użytkownika wskazując na fakt, że przecież Flynn jest jednym z najbardziej rzetelnych badaczy IQ, niepodważanym w świecie nauki. W międzyczasie napisałem na Wikipedii artykuł "hipoteza o wyższości mężczyzn", teraz tylko oczekuję, kiedy zostanie poddany głosowaniu o usunięcie. Na powrót przywróciłem źródło w artykule "kobieta" i uzasadniłem to w dyskusji do artykułu. Użytkownik Wiggles całkowicie zignorował moją wiadomosć, jedynie dokonał dalszych edycji wskazując na kilka innych artykułów naukowych, zwłaszcza na jeden artykuł z bieżącego roku, w którym wg niego autorzy doszli do konkluzji, że średnie IQ mężczyzn jest o trzy punkty wyższe niż IQ kobiet. Zajrzałem do artykułu - nic takiego tam nie wykazano.

Wkrótce potem jeden z nowych użytkowników Wikipedii odpowiedział na mój wpis w dyskusji do hasła "kobieta":

GDZIE ŹRÓDŁA Z BIBLII, KORANU? A TOMASZ Z AKWINU?! Taka figura nauki poważana. Nie powstrzymacie kobiet niczym i nikim Panowie!!! Wasze edycje to tylko skomlenie i skowyt agonii! Dowód na Wasz strach i poczucie niższości.skr. Mpn (dyskusja) 19:04, 7 lut 2013 (CET)
Bardzo Ci dziękuję Pedros.lol za ulepszanie wikipedii. --BozonKwark (dyskusja) 19:00, 7 lut 2013 (CET)


Po czym błyskawicznie został zablokowany.

Oto właśnie drobne, acz wyraziste potwierdzenie tezy, że ludzcy samce są demoniczny i dyskryminują kobiety atakując choćby drobną przesłankę, że mogłyby one być od nich mądrzejsze.
Read On

Czy mężczyźni są silniejsi od kobiet?

06:41
Zawsze uważałem, że rekord jest nie do pobicia, dopóki się go nie pobije. Lawrence "Yogi" Berra

Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus tytuł popularnego poradnika Johna Graya

Read On

Medycyna i wykształcenie a kobieta w historii Europy

09:30

Przyszły badacz dzisiejszych w Polsce obyczajów zauważy, że jeśli stanowisko jest poważne, nazywa się ono po męsku. Jest lekarz i lekarka, ale tylko ordynator, ordynatorka nie istnieje, choćby była konkretnie kobietą. Jest pani prokurator, od biedy prokuratorka, ale nie ma szefowej prokuratury, tylko pani szef prokuratury, chociaż szefowa istnieje w języku polskim jak najbardziej, jako żona szefa lub kierowniczka kuchni. Nauczycielka tytułowana być może profesorką, ale kiedy ma nominację Rady Państwa na ten stopień, jest już pani profesor, staje się jako profesor samcem, i przykłady można mnożyć.  Jerzy Urban

Read On

Chrześcijaństwo i kobiety proletariuszki

08:28
Oczywiście jeszcze straszniej traktował chrześcijański Zachód kobiety klas najniższych. Karlheinz Deschner

To właśnie w średniowieczu, kobieta stała się czymś o co warto zabiegać, stała się celem westchnień, a nie tylko przedmiotem, który sie nabywało w tranzakcji z jej ojcem na zasadzie kto weźmie mniejszy posag... Z wyrazami szacunku, WhiteKaiser (pisownia oryginalna)

(...) bo ja jestem kobieta pracująca – żadnej pracy się nie boję. bohaterka "Czterdziestolatka"

Read On

Dyskryminacja kobiety w chrześcijaństwie 2

03:22
Założenie, że kobieta jest nosicielką grzechu, stanowiące w chrześcijaństwie niewzruszoną zasadę wiary, z natury rzeczy musiało niezwykle negatywnie wpłynąć na jej społeczną i prawną pozycję Marcuse

Read On

Aborcja a legalność posiadania jąder

12:56
Można zapomnieć zdobywcy i grabież, i nawet gwałt, ale nie można przebaczyć uczonemu, jeżeli próbuje to naukowo uzasadnić.  Ludwik Hirszfeld

Nie usuniemy gwałtu i przemocy, jeśli również nie usuniemy podstawowych zasad, które gwałt i przemoc zrodziły. Jerzy Andrzejewski

Wszyscy się o mnie martwią: Kościoły, państwo, lekarze i sędziowie. Przez dziewięć miesięcy. Ale potem już sam będę musiał troszczyć się o siebie, gdyż przez lat pięćdziesiąt nie zatroszczy się o mnie nikt inny. Jednak przez dziewięć miesięcy będą się zabijać, by nikt mnie nie zabił. Czy to nie osobliwa troska? Kurt Tucholsky

Read On

Wszyscy jesteśmy kobietami

08:36
Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40. dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów. św. Tomasz z Akwinu, książę Kościoła katolickiego

Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie. św. Augustyn, książę Kościoła katolickiego

Read On

Ostatnie komentarze

Popularne posty