Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Czy kobiety są łagodniejsze od mężczyzn?

07:56
Polemizowałabym z tym, że kobiety sa łagodniejsze z natury, biorąc pod uwagę ich wychowywanie. Nihil

Łagodna kobieta to niby łapka kocia, uściśnij ją nieco, a uczujesz pazurki. Anne-Louise Germaine Necker

Read On

Seksualne zbrodnie mężczyzn

01:26
Gwałt stał się w Pakistanie świetnym sposobem zarabiania pieniędzy. Pervez Mushararaf

Read On

Dyskryminacja kobiety w chrześcijaństwie

11:21
Wielka rzesza kobiet w historii egzystowała na poziomie zwierząt. Kate Millett

Ideologia chrześcijaństwa w niemałym stopniu przyczyniła się do dyskryminacji kobiet. Simone de Beavoir


Read On

Dyskryminacja kobiety w Islamie

07:51
Mężczyźni mają nad nimi wyższość. Bóg jest potężny i mądry! Koran 2:228


Read On

Efekt Matyldy, czyli o roli kobiety w nauce

02:44
Kobiety nic praktycznie nie odkryly. Nawet makeup, ponczochy,lusterka i podpaski wymyslili mezczyzni ;p. Nie masz zadnych dowodow a jedynie smieszne wymysly bo nawet nie domysly. Kobity nie wynajdowaly nic nie dlatego ze mezczyzni im nie pozwalali ale dlatego ze do tego sie nie nadawaly i nie zajmowaly sie tym. LeeFu (pisownia oryginalna)


Read On

Kobieta i chrześcijaństwo 1

12:41
...że piękna i wystrojona kobieta jest świątynią, która została zbudowana nad wielką kloaką (...) Kto będzie chciał wielbić łajno jako Boga? Abraham a Santa Clara

Read On

Przydatność samców w świecie zwierząt

11:43
Jeśli wyginą pszczoły, zostaną nam cztery lata istnienia. Albert Einstein


Read On

Nasi krewni

02:23

Samce szympansa zwyczajnego często znęcają się nad samicami, ułatwia im to o około 20 kg większa masa ciała. Wystarczy im błahy pretekst, aby potraktować obcą, czy dobrze znaną samicę w sposób nad wyraz brutalny i poniżający, zdzielić ją kijem, spoliczkować, skopać lub cisnąć o ziemię. Obserwowano, jak grupa samców poturbowała przypadkowo spotkaną samicę, która prawdopodobnie zmarła wkrótce na skutek odniesionych ran. Jej nieporadny potomek został bezlitośnie zabity i częściowo zjedzony. Podobnie zachowują się orangutany, nadzwyczaj chętnie uciekające się do gwałtów na słabszych samicach i przedstawiciele... homo sapiens. 
Read On

Szowinizm płciowy a iloraz inteligencji

01:38
Czy jest coś bardziej śmiesznego i żałosnego niż "wojny płci"? kazzmataz


Pomijając spór o to, czy popularny iloraz inteligencji jest miarodajnym wskaźnikiem ludzkiego poziomu umysłowego, weźmy na warsztat kilka argumentów, wciąż wyciąganych przez płciowych szowinistów, jakże to znamienne - mężczyzn, świadczących o rzekomo niższym poziomie intelektualnym kobiet. 

Zakładam, że testy IQ rzeczywiście coś mierzą, prócz umiejętności rozwiązywania testów i są niezłym prognostykiem osiągnięć akademickich, zawodowych (w wielu dziedzinach, także w zawodach niewymagających większej aktywności intelektualnej). Testy oczywiście mogą być tendencyjne i dyskryminować niektóre grupy, choćby kobiety, tendencyjne mogą też być pojedyncze zadania i pytania z testów IQ, jednak psychologia posiada narzędzia, choćby współczynnik zróżnicowania pytań DIF, zmniejszające ryzyko dyskryminacji. 

Poniższa mapa pochodzi z monografii Richard'a Lynn Race Differences in Intelligence- An Evolutionary Analysis (Washington Summit Publ. 2006):Wg Flynna Polacy mają jedno z najwyższych średnich IQ na świecie, wynoszące 106 punktów. Jednocześnie około 20% wszystkich zdobywców nagrody Nobla ma żydowskie korzenie, z czego połowa urodziła się gdzieś w Polsce.

Lista noblistów wg zamieszczonego powyżej demotywatora zawiera 533 nazwiska mężczyzn i zaledwie 16 nazwisk kobiet. Ma to być koronnym dowodem (obok listy arcymistrzów szachowych) dla szowinistów o miażdżącej męskiej przewadze intelektualnej. Jeżeli jednak przyjrzeć się sprawie nieco bliżej, zadziwiającym wydaje się fakt, że aż 16 kobiet zdobyło nagrodę Nobla w patriarchalnym świecie zdominowanym przez mężczyzn, którzy zainicjowali istnienie zjawiska Matyldy.

Średni współczynnik inteligencji rośnie z czasem, systematycznie i regularnie od początku XX wieku. Jest to tzw. efekt Flynna, wzrasta zarówno inteligencja mężczyzn, jak i kobiet, z tą różnicą, że u kobiet proces jest zdecydowanie szybszy. 

Gdy wprowadzono testy IQ, kobiety wypadały w nich zdecydowanie gorzej niż mężczyźni, osiągały średnio o 5 punktów niższy IQ. Wg najnowszych badań Jamesa Flynna pochodzących z 2012 roku, w grupie 500 mężczyzn i 500 kobiet średni wynik pomiaru IQ wykazał jednopunktową przewagę kobiet. Ta różnica pozostała korzystna dla mężczyzn tylko u ludzi pochodzenia żydowskiego, gdzie przeciętne IQ kobiety jest wciąż niższe niż mężczyzny. 

Wiele współczesnych doświadczeń i badań zrewidowało stereotypowe myślenie dotyczące inteligencji jako takiej i talentu oraz szczególnych predyspozycji pewnych ludzi. Iloraz inteligencji np. nie jest trwały i może ulegać poważnym zmianom w ciągu życia, rzędu 10-20 punktów, a nawet więcej, w obie strony, tzn. zarówno obniżając się lub powiększając. Wygląda na to, że mózg ludzki jest na tyle plastyczny, że przy odpowiednim wysiłku każdy może poprawić swoją inteligencję i co najmniej zbliżyć się do geniuszu. 

Doświadczenia pokazały też, że mózg noworodków, które w późniejszym życiu stały się szczególnie uzdolnione, nie wykazywał żadnych różnic w odniesieniu do mózgów dzieci wyrastających na przeciętniaków. Z kolei ankiety, przeprowadzone choćby przez Andersa Ericssona udowodniły, iż za talentem stoi nic więcej jak tylko ciężka, systematyczna praca. 

W związku z powyższymi faktami należy przypuszczać, że dysproporcja w osiągnięciach naukowych kobiet i mężczyzn oraz do niedawna jeszcze widoczne różnice w ilorazie inteligencji wynikają jedynie ze zjawiska Matyldy, zainicjowanego w patriarchalnym społeczeństwie opartym o religię. To mężczyźni stłumili potencjał kobiet uniemożliwiając im praktycznie rozwój w dziedzinach nauki. Na każdym kroku utrudniali, oczerniali lub w inny sposób dyskryminowali kobiety, po czym bezczelnie za ich gorsze osiągnięcia winili genetyczne predyspozycje. Dziś niewiele się to zmieniło.
Read On

Kobieta w oczach chrześcijańskich teologów

12:47
W żadnej religii i światopoglądzie kobieta nie cieszy się takim poważaniem i taką czcią, jak w chrześcijaństwie Haring

Gdyby ludzie mogli dostrzec to, co kryje się pod skórą... oglądanie kobiet powodowałoby tylko wymioty... Skoro samymi tylko koniuszkami palców nie chcemy dotykać śluzu i łajna, dlaczego tak gorliwie pożądamy objęcia naczynia z nieczystościami święty Odo, opat Cluny


Read On

Judaizm i pogarda dla kobiety

01:39
Pierwsze stronice Biblii na dobre... ugruntowały świadomość fizycznej i moralnej przewagi mężczyzny nad kobietą, która jest nieczysta per se i od samego zarania ucieleśnia grzech Johann i Augustin Theine

W kontekście religijnym kobiety często porównuje się do płodów poronionych, głuchoniemych, umysłowo upośledzonych, niewolników, obojnaków i tak dalej... Każdy mężczyzna ma prawo sprzedać córkę jako niewolnicę. Erich Brock

Read On

Bibliografia

00:13
 1. Karlheinz Deschner: Krzyż Pański z Kościołem. Seksualizm w historii chrześcijaństwa. Uraeus, 1994.
 2. Stephan Edwards: A Woman Is Wise: The Influence of Civic and Christian Humanism on the Education of Women in Northern Italy and England during the Renaissance. Ex Post Facto: Journal of the History Students at San Francisco State University, tom XI, 2002. 
 3. Scott O. Lilienfeld, Steven Jay Lynn, John Ruscio, Barry L. Beyerstein: 50 wielkich mitów psychologii popularnej. CiS, Warszawa, 2011.  
 4. Margaret W. Rossiter: The Matthew Matilda Effect in Science. SAGE, 1993.
 5. Caryn E. Neumann: Sexual Crime. ABC-CLIO, LLC, California, 2010.
 6. Lee Ellis, Kevin Beaver, John Wright: Handbook of Crime Correlates. Elsevier Inc., 2009.
 7. Irenaus Eibl-Eibesfeldt: Human Ethology. 1989.
 8. Carothers, B. J., Reis, H. T. (2013). Men and women are from Earth: Examining the latent structure of gender. Journal of Personality and Social Psychology, 104 (2): 385 DOI: 10.1037/a0030437 
 9. Ophelia Benson, Jeremy Stangroom: Dlaczego Bóg nienawidzi kobiet? Czarna Owca 2011.  
 10. James Flynn: Are We Getting Smarter? 2012.  
 11. Michael S. Kimmel: The Gendered Society. 2000.
 12. Sandra L. Bem: Męskość kobiecość: o różnicach wynikających z płci. 2000.
 13. Simone de Beauvoir: Druga płeć. 2003.
 14. Michael P. Ghiglieri: Ciemna strona człowieka. 2001. 
 15. Lydia Cache: Niewolnice władzy. 2010. 
 16. Diane Halpern: Sex Differences in Cognitive Abilities. 2012.
Read On

Ostatnie komentarze

Popularne posty