Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Gwałt w małżeństwie - Polska

Etykiety: ,
Kobiety mają zawsze z górki, a mężczyźni całe życie pod górkę. RG

Przemoc NIE ma płci. SGPrzemoc ma płeć, choć nie jest uwarunkowana genetycznie. W każdym razie nie w takim stopniu, by miażdżące dysproporcje w stosowaniu przemocy przez kobiety i mężczyzn miało podłoże głównie biologiczne, nie u naszego gatunku. Przemoc ma oczywiście płeć męską, gdyż u podstaw większości tego, co społeczeństwo określa jako "złe", znajdują się mężczyźni. 

Przemoc ze strony kobiet także jest faktem, jednak jej poziom blednie w świetle statystyk w porównaniu z przemocą, jaką stosują mężczyźni. Śmiem nawet twierdzić, że przemoc, którą stosują kobiety wyrosła z pnia patriarchalnej kultury, jako efekt uboczny męskiej dominacji społecznej. Istnieje kilka dowodów przemawiających za taką hipotezą, np. niższy współczynnik najbardziej agresywnych aktów przemocy (jak dzieciobójstwa i zgwałcenia) u gatunków zwierząt matriarchalnych, szczególnie u naszego bliskiego krewnego bonobo

Wg danych statystycznych, które przytacza nr 40 Newsweeka [1], 2 tysiące przypadków zgwałceń w małżeństwie, dokonanych przez mężczyzn na swoich żonach, jest zgłaszanych każdego roku. Jest to wierzchołek góry lodowej - szacuje się, że 90% oprawców w ogóle nie jest karana. Około 800 tysięcy Polek każdego roku doświadcza przemocy, w tym seksualnej. Co więcej, w około 80% przypadków sprawcą zgwałcenia jest mąż ofiary - tutaj leży w gruzach mit o tym, że kobiety są w niebezpieczeństwie, gdy same poruszają się ciemnym lasem. Okazuje się, że to dla kobiet o wiele bezpieczniejsze, niż wyjście za mąż!

Te liczby jeszcze nie są najgorsze. Znacznie bardzie poważne jest myślenie, które gwałt w małżeństwie bagatelizuje. W jednym z sondaży 20% badanych stwierdziło, że gwałt w małżeństwie nie istnieje. Najrzadziej wierzyli w jego istnienie... policjanci. 

Ostatnie komentarze

Popularne posty