Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Żarty żartami

Etykiety: ,
Study: women gaining weight because of less housework. (Badania: kobiety tyją, ponieważ mają mniej obowiązków domowych) Fox news

Study: Men are stupidier then women, because of penis. (Badania: mężczyźni są głupsi od kobiet, ponieważ mają penisa) Michalina NebulaParę ładnych lat temu naukowcy wysunęli hipotezę, w myśl której dowcipy i żarty dyskryminujące jakąś grupę społeczną zwiększają realne skutki takiej dyskryminacji, co uwidacznia się w późniejszych działaniach i przekonaniach osoby żartującej czy śmiejącej się z takich żartów [np. Ford & Ferguson 2004]. Szczególnie wyraźne jest to zwłaszcza w żartach seksistowskich, w których obiektem drwin są kobiety [Ford 2000], takie dowcipy zwiększają nawet skłonność do zgwałceń [Romero-Sanchez et al. 2010, Viki et al. 2007], wspomagając w ten sposób kulturę gwałtu

Kobiety są znacznie częściej narażone na akty seksizmu [Swim et al. 2002], również tzw. życzliwego seksizmu, który jest nawet gorszy [Dardenne, Dumont & Bollier 2007]. W związku z tym dążąc do równości między płciami - dziś porcja seksistowskich dowcipów skierowanych w stronę mężczyzn (feministki dążą do równości, dlatego są właściwie nadludźmi, mimo to osobiście uważam się raczej za kobiecego seksistę niż feministę, ale dziś będę feministą i po prostu trochę ten humor "wyrównam").

Żart 1.: Mężczyźni są głupsi od kobiet, ponieważ mają penisa

Mimo szczerych chęci nie udało mi się znaleźć abstraktu badań naukowych, w których wykazano, że kobiety tyją, gdyż mają mniej obowiązków w domu. Możliwe, że są one jak yeti lub jak słynne badania, wg których patrzenie na kobiece piersi wydłuża męskie życie - nikt takich doświadczeń nie przeprowadził, ale o ich wynikach wie cały internet i kilka innych mediów [1]. Za to z wielką łatwością dotarłem do pism naukowców którzy wykazali, że im większy penis, tym głupszy jego posiadacz [Fairchild 1991]: średni iloraz inteligencji od najwyższego można przedstawić w ciągu Azjaci > Europejczycy > Afrykańczycy, natomiast gdy wziąć pod uwagę średnią długość penisa, to ciąg ten zmienia swoją kolejność: Afrykańczycy > Europejczycy > Azjaci.

Mężczyźni często zrzucają winę za swoje zachowanie na penisa (sic!) [Potts 2010], dlatego należałoby się zastanowić, czy nie mają czasem czegoś na kształt PMS, tyle, że trwającego ciągle.

Żart 2.: Mężczyźni się nie kontrolują, ponieważ ciągle mają PMS

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że kobiety nie nadają się do rządzenia, gdyż regularnie, raz w miesiącu mają okres i związany z nim PMS. Takie przekonanie wyraziła nawet jakaś kobieta. Do niedawna wciąż uważano, że kobiety tuż przed menstruacją są tak niestabilne emocjonalnie, że dokonują samobójstw i nie są w stanie racjonalnie myśleć. Jednakże tylko 3/4 kobiet doświadcza w tym okresie pewnych dolegliwości i dyskomfortu, a jedynie u co dziesiątej są one tak silne, że utrudniają wykonywanie codziennych czynności. 

Nieco gorzej wygląda to u mężczyzn - przez testosteron podejmują oni ryzykowniejsze decyzje [Sapienza et al. 2009], które statystycznie są mniej korzystne. Co gorsza, u mężczyzn poziom testosteronu jest wysoki przez cały czas, wpływając na decyzje, u kobiet PMS trwa zaledwie kilka dni w miesiącu. 

Żart 3.: Religia

Niektóre religie to jeden wielki żart. Np. Jezus, którego wiele odłamów chrześcijaństwa, w tym rozpowszechniony w Polsce rzymski katolicyzm uważają za wcielenie Boga na Ziemi,  w ewangeliach wykazuje przyjazną kobietom postawę - Jezus był właściwie feministą tamtych czasów. Potem Żydzi przybili go do krzyża, Paweł z Tarsu, pierwszy mizogin i psychotyk chrześcijaństwa przekręcił jego nauki i tak oto przez kilkadziesiąt wieków kobiety są w tej religii co najmniej dyskryminowane, jeśli nie traktowane gorzej niż zwierzęta, a napletki Jezusa zjada się w ekstatycznych wizjach [2]. 
"Chłopcy są głupi, ukamienujmy ich" - taka nalepka wywołuje dziś oburzenie, ale podobna scena, tyle że z odwróceniem ról płci, rozegrała się na kartach ewangelii Jana, gdzie grupa Żydów z pysznym bólem dupy przyprowadziła do Jezusa kobietę oskarżoną o cudzołóstwo. Takie sceny rozgrywają się i dziś, np. w muzułmańskich społecznościach.

Reasumując

Panowie są głupsi, ponieważ mają penisa. Ale proszę się nie obrażać i nie oburzać, przecież "to tylko żarty".

Ostatnie komentarze

Popularne posty