Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Ofiary są winne gwałtu

stek bzdur... cała ta strona. Anonim

UWAGA!!! Wpis zawiera szczególnie brutalnej przykłady agresji skierowanej na kobiety, odraczam czytać osobom o słabych nerwach. 


W 2008 roku pojawił się w "Guardianie" artykuł o pogarszającej się sytuacji kobiet  w Afganistanie, w którym wypowiedziała się m.in. tamtejsza parlamentarzystka, działaczka na rzecz praw kobiet, matka trójki córek:
- Nie macie pojęcia, co to znaczy dla matki wychodzić co dzień z domu, nie wiedząc, czy jeszcze wróci - mówi ze łzami w oczach. - Ale nie mam wyboru. Wolę umrzeć za godność kobiet, niż umrzeć za nic. Mam rzucić to, co robię tylko dlatego, że mogą mnie zabić? Nie poddam się. Co będzie, to będzie.
27 października 2008 roku tysiąc gapiów pojawiło się na stadionie Kismayu w Somalii. Pięćdziesięciu członków islamskiej policji kamieniowało trzynastolatkę, co najwyraźniej było wielkim wydarzeniem dla spragnionych wrażeń ludzi. Wg świadków Aishę Ibrahim Duhulow wrzucono do dołu i zakopano po szyję, po czym członkowie policji wyznający miłosiernego Allaha obrzucili ją kamieniami. Amnesty International podało, że podczas tego brutalnego mordu kazano pielęgniarkom sprawdzić, czy Aisha jeszcze żyje, więc wyciągnęły ją z ziemi i stwierdziły oznaki życia. Wtedy ponownie włożono ją do dołu i wznowiono egzekucję. 

Cóż straszliwego zrobiło to nastoletnie dziecko, że kilkudziesięciu przedstawicieli władzy obeszło się z nim tak brutalnie? Wg ciotki Aishy trójka uzbrojonych mężczyzn dokonała na niej zbiorowego gwałtu, poszła więc z nią na policję. Po dwóch dniach zatrzymano dwójkę podejrzanych, wezwano Aishę i ją też pojmano. Po kilku kolejnych dniach sąd wydał wyrok skazujący Aishę na śmierć przez ukamienowanie, gdyż przyznała, że została zgwałcona, co dla niektórych wyznawców Allaha jest najwyraźniej równoznaczne z cudzołóstwem i zasługuje na karę śmierci. 

Wg świadków dziewczynka płakała i błagała o życie, siłą wrzucono ją do dołu. "Zrobimy to, co każe nam Allah" - usłyszała w odpowiedzi. Czy to była straszna śmierć? Straszna, przerażająca czy okrutna, wszystkie te słowa są zaledwie eufemizmem gdy uświadomić sobie, że kilkudziesięciu dorosłych mężczyzn wrzuciło siłą do dołu, zakopało po szyję i zaczęło obrzucać kamieniami przytomne, świadome, płaczące i błagające o litość dziecko, by konało w ogromnym bólu i przerażeniu. Nawet pomijając fakt absurdalności wyroku, w którym ofiara zbiorowego gwałtu zostaje uznana za winną, brutalna egzekucja na oczach tłumu gapiów jest wielkim okrucieństwem. 

Część islamistów wierzy, że w ten sposób wykonuje nakazy samego stwórcy Wszechświata, który najwyraźniej uznał, że kobiety są istotami gorszymi, więc należy jest traktować adekwatnie do tego stwierdzenia i który nie widzi nic złego w gwałtach i pedofilii.

Nawet we współczesnych krajach chrześcijańskich, w tym w Polsce, wciąż pokutuje przeświadczenie, że to ofiara jest winna gwałtu, gdyż pewnie seksualnie prowokowała gwałciciela. Jeżeli ktoś nie dostrzega absurdalności takiego stwierdzenia, powinien poważnie się nad sobą zastanowić. To mniej więcej tak, jakby stwierdzić, że złodziej nie jest winny kradzieży, bo poszkodowany kusił go swoim majątkiem lub morderca nie jest winny morderstwa, bo ofiara go zdenerwowała. To tyle w temacie.

Cykl Dlaczego Bóg nienawidzi kobiet? został napisany w oparciu o książkę o tym samym tytule autorstwa Benson Ophelii i Stangrooma Jeremy'ego.

Ostatnie komentarze

Popularne posty