Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Wszyscy jesteśmy kobietami

Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40. dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów. św. Tomasz z Akwinu, książę Kościoła katolickiego

Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie. św. Augustyn, książę Kościoła katolickiego

Zdziwili by się nieżyjący już dziś, najwięksi z książąt i doktorów Kościoła katolickiego zapoznając się ze współczesną wiedzą medyczną. Od chwili poczęcia w łonie matki zarodek jest właściwie żeński. Bodajże dopiero w trzecim trymestrze ciąży, płody posiadające chromosom Y w ostatniej parze chromosomów (a i to nie zawsze), zaczynają produkować w dużych ilościach testosteron i kilka podobnych hormonów, które wpływają na ukształtowanie się męskich cech płciowych. Żeński płód zmienia się w męski.

Gdyby zakłócić ten delikatny proces, coś mogłoby pójść nie tak. Przypuszcza się, że zaburzenie gospodarki hormonalnej w okresie płodowym może przyczyniać się do wykształcenia się homoseksualizmu u mężczyzn. 

Aby jeszcze lepiej unaocznić, jak wielkie znaczenie dla wykształcenia się płci mają hormony, wystarczy przytoczyć przypadek niezwykle rzadkiej mutacji genetycznej, jaką zaobserwowano zaledwie w trzech wioskach Dominikany u tubylczej ludności. Męskie płody nie wytwarzają pewnego kluczowego enzymu biorącego udział w przemianie testosteronu, w związku z czym nie wykształcają się u nich trzeciorzędowe cechy płciowo i rodzą się... dziewczynkami. 

Są wychowywani jak dziewczynki, właściwie nikt nie przypuszcza, że w ich kodzie genetycznym zapisana jest męskość, aż do czasu okresu dojrzewania, gdy pod wpływem zwiększonych dawek testosteronu ich łechtaczki przekształcają się w penisy (penis to właśnie nic innego, jak nieco przerośnięta łechtaczka). Co ciekawe, nie odczuwają, że "wewnętrznie" są mężczyznami, nic takiego nie ma miejsca. Ich psychiczna tożsamość jest kobieca.

Warto, by mężczyźni zastanowili się więc nad tym faktem, zanim ponownie zaczną utwierdzać stereotypy dotyczące płci. Każdy z nas, mężczyzn, jest tak naprawdę kobietą, która przeszła nieodwracalną przemianę pod wpływem paru hormonów. 

Poniżej odpowiednia ilustracja i odnośnik do badań naukowych, z których ją zerżnąłem:

 

Ostatnie komentarze

Popularne posty