Demoniczne Samce
"99% z naprawdę przerażającego gówna tego świata zostało wszczęte, ustanowione, popełnione lub kontynuowane przez mężczyzn." George Carlin

Dlaczego Bóg nienawidzi kobiet? 2

UWAGA!!! Wpis zawiera szczególnie brutalne opisy przemocy wobec kobiet, także seksualnej, dlatego odradzam czytać osobom o słabych nerwach.W Jerozolimie działa patrol ultraortodoksyjnych islamistów, zwany policją skromności. Na czym polega owa skromność, niech świadczy przypadek z 2008 roku, gdy trzej członkowie owego patrolu wdarli się do mieszkania młodej rozwódki, gdyż widziano ją w towarzystwie innych mężczyzn. Powalili ją na ziemię, skopali, grozili, że pozbawią ją wzroku i zadźgają nożem. Jeden z oskarżonych później członków owej policji miał na długiej liście mizoginicznych przewinień nawet próbę przejechania samochodem małej dziewczynki. 

Inny patrol skromności oblał w czerwcu 2008 roku kwasem twarz czternastolatki. W 2006 w autobusie pobito kobietę, gdy odmówiła przejścia na tył pojazdu. 

Aresztowano bez słowa pięćdziesięciopięcioletnią Faribah, mieszkankę Teheranu, gdy wychodziła ze sklepu z zakupami, podzieliła w ten sposób los około setki kobiet. Powód aresztowania - widać jej było włosy i miała za duże rozcięcie z tyłu płaszcza (pod spodem były i tak spodnie). 

Za nieodpowiedni strój grozi kara - rok więzienia lub chłosta, którą czasem można wykupić w cenie kilku, kilkunastu miesięcznych pensji.

Ghana - gdy coś idzie nie tak, najlepiej oskarżyć kobietę o czary. Skąd my to znamy? W 1997 gdy wybuchła epidemia zapalenia opon mózgowych zginęły dwie starsze kobiety, pobite na śmierć. Setki posądzonych o czarną magię kobiet uciekły z domów i skryły się w specjalnych wioskach - azylach (w praktyce więzieniach). Córki owych kobiet zwykle wysyłają własne córki, a ich wnuczki, aby pracowały w tych wioskach przy swoich babciach, przez co zaniedbują edukację. Jest to jedną z przyczyn, dla których odsetek piśmiennych kobiet w takich krajach jest niższy niż piśmiennych mężczyzn, bywa też dla niektórych mężczyzn dowodem na to, że kobiety są głupsze.

W Indiach w jednej z wiosek mężczyźni przywlekli na plac młodą, obitą kobietę, którą dzień wcześniej wlekli nago przez całą wieś. Rzucili ją na środek placu, ledwo żywą i oznajmili, że to czarownica. Młodzi chłopcy szturchali ją patykami, opluwali i prowokowali. Mężczyźni pochwycili ją i wlali jej siłą w usta garnek krowiego moczu. Po wszystkim męska rada wioski wygnała ją i jej córeczkę i oddała jej majątek w postaci krowy i dwóch kóz szwagrowi.

W Indiach wdowy często skazane są na nędzę i wykluczenie. To między innymi dlatego, że uważa się, iż przynoszą pecha. W tradycyjnym hinduskim społeczeństwie oczekuje się, że wdowa popełni samobójstwo, by towarzyszyć zmarłemu mężowi lub uda się do aśramu, gdzie samotnie dokończy żywota. Choć jest to nielegalne, po śmierci męża często wdowy poddaje się upokarzającym rytuałom, goli głowy, ubiera w białe sari. Wdowom nie wolno ponownie wyjść za mąż. 

W jednej z historii ojciec sprzedał pięcioletnią córkę trzydziestosześcioletniemu mężczyźnie, który zmarł cztery lata później, zostawiając na Ziemi dziewięcioletnią wdowę. 

Toga miała to szczęście, że uniknęła tradycyjnego okaleczenia genitaliów. Mężczyźni są przeważnie tak głupi, że nie zdają sobie sprawy, iż ich penisy to tylko przerośnięte łechtaczki, chętnie dopuszczają się zabiegów usuwania tych narządów u kobiet, w wyniku którego po wielkich męczarniach zmarła siostra Togi. Wszystkie siostry Togi uczyły się, jednak gdy zmarł ojciec życie wywróciło się do góry nogami, majątek odziedziczyli krewni matki, którą wygnano z domu. Owdowiała siostra ojca wprowadziła się do mieszkania i dwa lata przez maturą zabrała jedną z sióstr Togi, Fauziye ze szkoły, gdyż nie jest "dobrze, jak dziewczynki chodzą za długo do szkoły. Dziewczynki nie powinny być za bardzo cywilizowane". Wybaczcie, że się powtórzę, ale jest to jedną z przyczyn, dla których odsetek piśmiennych kobiet w takich krajach jest niższy niż piśmiennych mężczyzn, bywa też dla niektórych mężczyzn (tutaj proponuję wstawić dowolny epitet, wyrażający Twoje uczucia) dowodem na to, że kobiety są głupsze

Historia Fauzii jest dłuższa i polecam zainteresowanym sięgnąć po książkę, będącą tytułem niniejszego wpisu. Na szczęście jej historia skończyła się dobrze. Nie wszystkie kobiety mają to szczęście, niektóre mówią, że zabieg usuwania genitaliów jest bardziej bolesny niż poród. Islam co prawda nie nakazuje czegoś podobnego, ale jest to praktykowane, gdyż prorok tego nie zabraniał

Za rządów Talibów kobietom groziło więzienie, tortury, a nawet śmierć za samo potajemne studiowanie. Jest to jedną z przyczyn, wybaczcie jeszcze raz, że się powtarzam, dla których odsetek piśmiennych kobiet w takich krajach jest niższy niż piśmiennych mężczyzn. Mimo to niektóre kobiety odważają się np. pisać książki, jak Safija Amajan, autorka Ciemnego, czerwonego kwiatu. W listopadzie 2005 roku, gdy pracowała nad drugą książką, została pobita na śmierć.

Ostatnie komentarze

Popularne posty